Novinky
 • Poslední informace o Brixi Transformers - naší Brixince

  Chtěli bychom oznámit, jednu velmi smutnou zprávu. Dne 6.8.2020 nám zemřela a odešla do psího nebe a věříme i do psího ráje fenka Brixi Transformes - naše věrná Rottweilerka Brixinka.

 • Novoroční přání

  Krásné prožití vánočních svátků, mnoho štěstí, zdraví, úspěchů i při výcviku a výchově Rottweilerů v roce 2021 přejí všem našim příznivcům Kvapilovi - Black Artemis.

Návštěvy:
Dnes: 16Celkem: 64117

O nás

 • Certifikát Black Artemis
  Certifikát Black Artemis
 • Brixi jako štěně
  Brixi jako štěně
 • Brixi při výcviku
  Brixi při výcviku

Brixi byla a je velmi učenlivá. Některé cviky poslušnosti a později i obran měla v genech po svých rodičích. Podařilo se mi ji za pomoci výcvikářů ZKO připravit a naučit všem základům poslušnosti a obran. Nebylo to vždy jednoduché vzhledem k mému zdravotnímu stavu, ale docela nám to šlo. Dal jsem si takové předsevzetí, že s Brixinou dosáhneme nějakých lepších výsledků než jenom základní poslušnosti. V prvním kroku jsme s Brixi absolvovali RTG u MVDr. Petráše, které dopadly velmi dobře viz. rodokmen. Potom jsme jeli na svod a bonitaci, kde splnila podmínky zařazení do chovu, což nám dodalo další motivaci.

Absolvovali jsme několik výstav. Za největší úspěch považujeme klubovou výstavu RTW - Prabluz, kde získala titul Res.CAC -2. místo. V témže roce složila i úspěšně zkoušku ZM.

Bohužel mi potom zdravotní stav nedovolil, abych s Brixi absolvoval další zkoušky. Po úspěšné klubové výstavě jsme s manželkou začali uvažovat o uchovnění Brixi. Naše rozhodnutí nám schvaloval i chovatel pan Křikava z Kuřimi, kam jsme byli s Brixinou pozváni na sraz štěňat RTW chovatelské stanice Transformers. Byl tam přítomen i oblastní poradce chovu, který nám rozhodnutí o uchovnění také schvaloval. V roce 2013 jsem začal zařizovat všechny náležitosti a 23.12.2013 nám byla schválena a přidělena chráněná chovatelská stanice Rottweilerů s názvem Black Artemis.

Proč Black Artemis? Brixi má ráda, když s ní cvičím, miluje tenisák, aportování a obrany, hlavně když ukořistí rukáv. Já mám rád řecké báje a pověsti a vzpomněl jsem si na bohyni lovu Artemis, že vlastně Brixi také vždy uloví tenisák při výcviku nebo rukáv při obranách, a tak vznikl název Black Artemis - černá bohyně lovu.